ingiltere-dil-okulu ile Etiketli Sayfalar


Dil Okulu Nedir?


Yurtdışı Dil Okulu - Dil Okulu Nedir?

Yabancı bir dili bilmenin, üstelik iyi seviyede bilmenin önemini çok önceden anlamış toplumlardan birisiyiz. Ülkemizde aileler özellikle ingilizce eğitimi için çocuklarına çok küçük yaşlarından itibaren yatırım yapmaktadırlar.

Toplumsal ve bireysel rekabetin en üst düzeyde yaşandığı, bilginin her zamankinden daha hızlı üretildiği ve daha kolay ulaşıldığı çağımızda yabancı bir dile hakimiyet dünya ile entegre olmanın temel koşulu haline gelmiştir. Özellikle ortak dil olarak kabul edilen ingilizceyi sözlü ve yazılı olarak etkin kullanabilmek bireylerin gelecekteki iş ve kariyer hedefleri için çok önemlidir.

Suya girmeden yüzme öğrenmek mümkün olmadığı gibi, yabancı bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmenin ve aynı zamanda doğru bir şekilde anlayabilmenin yolu ise o dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde yaşayarak öğrenmektir. Yurt dışındaki eğitim programı ile öğrenciler doğru bir gramer bilgisine sahip olmanın yanı sıra dili sosyal yaşamda kullanarak konuşma ve anlama yeteneklerini de kolayca geliştirebilmektedirler.

Yurt dışında dil eğitimi almak, yabancı bir ülkede bulunmak, dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürleri tanımak, kendi kültürünüzü tanıtmak, yeni arkadaşlar edinmek kısac..
Devamını Oku


Neden Yurtdışı?


Yurtdışı Dil Okulu - Neden Yurtdışı?

Yabancı dil ancak yerinde öğrenilir. Dil bir tek gramer bilmek demek değildir. Bir tek kelime bilgisi de bir dili akıcı konuşabilmek için yeterli değildir. Dil en basit anlatımı ile duyma işidir. Başka bir deyimle, duymadığımız bir dili konuşamayız. Bir yabancı dile iyi şekilde hakim olabilmek için kelime bilgisi, cümle yapısı, gramer bilgisi ne kadar önemli ise, o dilin konuşulduğu ülkede yaşayarak yerel halkın kendisini nasıl ifade ettiğini duyarak gözlemlemek ve uygulamak bir o kadar önemlidir. Suya girmeden yüzme öğrenilmez. Yurtdışında bir süre yaşamadan da yabancı dil istenilen seviyeye gelemez. Tüm dünyada yurtdışı dil okulu pazarının ne kadar büyüdüğü zaten bunun bir göstergesidir, tüm dünyada herkes kendisine yapacağı en iyi yatırımın yabancı dil olmasından ötürü öğrenmek istedikleri dilin konuşulduğu ülkelere giderek hem eğitim almakta hem de günlük yaşantıda öğrendiklerini kullanabilmektedirler.


Devamını Oku

Eğitim Programları


Yurtdışı Dil Okulu - Eğitim Programları

Yurtdışı dil okullarımızda nasıl bir dil eğitimine ihtiyacınız varsa o eğitimi alabilirsiniz. Genel ve yoğun eğitim olarak isimlendirilen programlarımızda temel dil bigisi becerilerinizi geliştirirsiniz. Bu eğitimlerin üzerine iş hayatında gerekli olacak dil becerilerinizi iş ingilizcesi programlarında geliştirebilirsiniz. Yabancı dil sınavlarına hazırlanıyorsanız IELTS, TOEFL, TestDAF gibi sınav hazırlık programlarında eğitim görebilirsiniz. Yabancı dil eğitiminizi tamamladıktan sonra aynı ülkede üniversite veya master programlarına devam edecekseniz sizi bu eğitime hazırlayacak Akademik Dönem, Akademik Yıl, GMAT, GRE gibi programlar seçerek hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Dil okulu ve Staj programımız ile dil eğitiminiz ile birlikte gerçek bir iş ortamında staj yapabilirsiniz. Yurtdışı dil okulları tamamen sizlerin ihtiyaçlarınıza göre oluşturulmuş kurumlardır. Doğru ülke, şehir, okul ve program seçimini her zaman sizlerle birlikte yapmaktayız. Yurtdışı dil okullarımız ayrıca hukukçular için Hukuk İngilizcesi, pilotlar için Pilot İngilizcesi, sağlık çalışanları için mesleki ingilizce gibi alternatif programlar da sunmaktadırlar.

..
Devamını Oku

Ülkeler


Yurtdışı Dil Okulu - Ülkeler

Özellikle İngilizce'nin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerdeki dil okullarına öğrenci göndermekteyiz. Bunlar Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, İrlanda, İngiltere gibi ülkelerdir. Bununla birlikte Almanca için Almanya'da, Fransızca için Fransa'da, Portekizce için Portekizde okullarımız mevcuttur. Ülke ve yabancı dil seçimlerinizi arama motorumuzdan tercihlerinizi belirterek yapabilirsiniz.


Devamını Oku

Eğitim Süresi


Yurtdışı Dil Okulu - Eğitim Süresi

Yurtdışında eğitim veren yabancı dil okulları özellikle Genel ve Yoğun eğitim programlarını yılın her döneminde kesintisiz sunmaktadırlar. Bazı spesifik programların başlangıç tarihleri (TOEFL kursu, Akademik Yıl Eğitimler, gibi) yılın belirli haftalarında başlamaktadır. Eğitim süresi tamamen öğrencilerimizin ulaşmak istedikleri hedeflerine ve bütçelerine göre şekil almaktadır. Dil okullarımıza genellikle minimum 2 hafta eğitim almak üzere kayıt yaptırabilirsiniz. Tüm kurslar ve eğitimler haftalık bazda planlanır. Yurtdışı dil okullarımız çoğu programlarını her pazartesi yeni sınıf açabilecek şekilde planlamışlardır. Sömestir veya Akademik yıl eğitim sınıfları ise okula göre değişmekle birlikte yılda genellikle 6 - 7 başlangıç tarihine sahip olabilmektedir. Okulların doluluk oranları, size uygun başlangıç tarihleri bilgileri ve belirlenen tarihlerdeki Türk öğrenci sayıları POSEIDON Danışmanlarınız tarafından sizlere bildirilir ve tüm seçim ve planlama bu bilgiler ışığında şekil alır. 

Devamını Oku

Konaklama


Yurtdışı Dil Okulu - Konaklama 

Yurtdışı dil okullarımızın tamamı sizin için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Okullarımızın sunduğu tüm konaklama imkanlarını detaylı biçimde okul sayfalarımızda görebileceksiniz. Hangi alternatifi seçeceğiniz, tamamen sizin kişisel tercihinize bağlıdır. Her bir konaklama şeklinin avantajları bulunmaktadır. Konaklama şeklinizi yine POSEIDON danışmanınız ile birlikte gideceğiniz ülke, şehir ve okul alternatifiniz netlik kazandıktan sonra birlikte karar verebileceksiniz. Aile yanı, yurt, apart, stüdyo, otel ve öğrenci evi gibi pek çok alternatif arasından kendi tercihleriniz doğrultusunda bir seçim yapabileceksiniz.

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz yabancı ülkede bir aile ortamında konaklamayı seçebilirsiniz. Yurtdışı dil okullarımız sizleri evlerinde ağırlamak üzere çalıştıkları aileleri özenle seçmektedir. Sizin özel talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yıllardır birlikte çalıştıkları ailelerden birisinin yanına yerleştirmeniz yapılacaktır. Aile yanı konaklama isteyen öğrencilerimiz, okula ulaşım için 20– 45 dakika mesafede olacaklarını bilmelidirler. Bununla birlikte, seçtiğiniz koşullara göre kendinize ait özel banyonuz olabilir, veya 2 kişilik bir odayı paylaşabilirsiniz veya tek ..
Devamını Oku


Hizmetlerimiz


Yurtdışı Dil Okulu - Hizmetlerimiz

Bizden alacağınız hizmetler ilk görüşmemizde başlar ve eğitiminizin sonunda Türkiye'ye döneceğiniz tarihe kadar devam eder. Poseidon, yıl boyunca dünyanın pek çok ülkesinde bulunan öğrencilerine 24 saat destek ve hizmet vermekle tanınmış bir firmadır. Poseidon'dan ÜCRETSİZ OLARAK alacağınız hizmetlerin sadece bazıları şunlardır;

- Okul kaydının doğru gerçekleşmesi,

- Okul kabul belgelerinin zamanında getirtilmesi,

- Vize evraklarının eksiksiz hazırlanması,

- Vize başvurusunun zamanında ve doğru şekilde yapılması,

- Ödemelerin zamanında okula ulaştırılması,

- Gidiş öncesi oryantasyon ve hazırlık,

- Varışta havaalanı karşılanmasının ayarlanması,

- Program bitimine kadar 7/24 Whatsapp ve Viber Öğrenci Destek Hattı.


Devamını Oku

Sosyal Aktiviteler


Yurtdışı Dil Okulu - Sosyal Aktiviteler

Sizler için seçtiğimiz ve resmi Türkiye temsilcisi olduğumuz yurtdışı dil okullarımızın tamamı, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmaları, birbirleriyle ve eğitmenleriyle pratik yapabilmeleri maksadıyla çok çeşitli aktiviteler ve faaliyetler düzenlemektedir. Bunlardan bazıları sinema – tiyatro geceleri, barbekü partileri, spor aktiviteleri, pizza geceleri olabilmektedir. Veya haftasonlarında düzenlenen yakın şehirlere geziler şeklinde de imkanlar bulabileceksiniz. Bu aktivitelerin bazıları ücretsiz, bir kısmı da cüzi miktarda ücrete tabi olabilmektedir. Aktivitelere katılmak, diğer ülkeden yaşıtlarınızla sosyalleşebilmeniz için ve günlük yaşantıda o ülkenin dilinde pratik yapabilmeniz için çok önemlidir.


Devamını Oku

Başvuru İşlemleri


Yurtdışı Dil Okulu - Başvuru İşlemleri

Bize yurtdışında dil eğitimi almak isteğinizi bildirdiğiniz zaman, ülke, şehir ve okul alternatifleri belirlenir. Bu alternatiflerin belirlenmesinde önemli olan sizin talepleriniz ve bu eğitimi almak için sebepleriniz ve sonraki hedeflerinizdir. Bu çerçevede ülke ve şehir belirlendikten sonra, okul seçimi yapılır. POSEIDON Danışmanınız başvurunuzu ve kaydınızı seçilen okula geçer. Sonrasındaki süreç ve vize işlemleri konusunda sizi bilgilendirir.

Başvuru için POSEIDONa ulaştırmanız gerekenler;

1 - Pasaport fotokopisi

Pasaportunuzun bilgi sayfasını bize whattsapp'dan veya e-mail yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

2 - POSEIDON Dil Okulu Başvuru Formu

3 - Başvuru Ücreti

(Başvuru ve okul kayıt işlemlerinize başlayabilmemiz için ilk etapta ödenmesi gereken miktardır. Bu miktar size POSEIDON danışmanınız tarafından bildirilir. Ödemelerinizi Türk Lirası veya Döviz cinsinden yapabilirsiniz. Ödeyeceğiniz para birimine göre banka hesap bilgilerimiz size POSEIDON danışmanınız tarafından bildirilecektir.)

4 - Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi

(Amerika Dil Okulları Başvuruları için gereklidir. Hesapta en az alacağınız eğitimin süresi kadar yapılacak harcamaları karşılayacak nakit görülmelidir. Hesap c&u..
Devamını Oku

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.